Fascynujące informacje na temat butów vintage.

Fraza vintage w świecie mody oznacza ubranie wywodzące się z innej epoki czy też na taki wystylizowany. Inna ewentualność to sposób odziewania się, jednoczenia składników z licznych czasów. Przeważnie odzież mająca ponad 20 lat może być już traktowany jako vintage.
W tym stylu odziewają się aktorki i modelki – Julia Roberts, Renée Zellweger bądź Kate Moss.

Pod warunkiem, że stawiamy na ciuchy kreatywne, pochodzące z poprzedniego stulecia, powinny to być ubrania solidnej klasy. Wyłącznie trwałe, szlachetne artykuły opierają się pędzocemu czasowie i zachowują jak najlepszy wizerunek. Innym rozwiązaniem może być natomiast uzupełnienie elementów ubrania stylizowanych jako starsze.

buty vintage

O ile przejrzeć style poszczególnych lat minionego stulecia, jesteśmy w stanie wskazać elementy, którymi cechują się buty vintage:
– lata 1940-1949 to buty na słupku bądź korku, z zaokrąglonymi czubami, autorytet stanowia wtedy Rita Hayworth,
– lata \’50 to epoka takowych postaci z ekranów, jak Grace Kelly czy Marlin Monroe. Oczywistym jest więc, że wszystkie kobiety chciały ubierać się, jak one. Nieodzwonącząstką garderoby stanowiły szpilki,

– okres \’60 charakteryzują odwrót od obuwia na dużym obcasie. Buty na obcasie zostały zastąpione poprzez obuwie na niskim lub zupełnie płaskie buty. Modne bywały także kozaczki aż po kolana. Tu przodowały Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn oraz Twiggy.
– lata 1970-1979 jest to wracanie do butów na obcasie. Nie były to jednakże szpilki, aczkolwiek trwałe, grube słupki bądź koturny. osobami z tego okresu są gwiazda filmowa Farah Fawcett i modelka Bianca Jagger.

Buty vintage

– czas \’80 to już prawdziwa mieszanka: szpilki, mokasyny, sandały z plastiku…
Jak widać, opcji jest sporo. Stawiając na buty vintage, typowe dla konkretnego z okresów jeśli chodzi o modę, wskazane jest zatroszczyć się dodatkowo o pozostałe eleganckie dodatki. Idealnym dopełnieniem mogą być właściwe czapki lub kapelusze, okulary, torebki , lub też coś pod szyję.
Jeden lub dwa dodatki pozwolą zbudować własny styl.

Źródło: klunken.pl