Ciekawe rasy kotów

Koty to niejakie z częstych zwierząt, jakie możemy spotkać w domach. Nic nadzwyczajnego. Bywają niewielkie,nadzwyczaj łatwo je oswoić, a nade wszystko zapewniają przyjemne obecności lokatorom. Są potwierdzone naukowe fakty, iż głaskanie kota neutralizuje stres i wpływa uspokajająco na człowieka. Na Ziemii istnieje tysiące rozlicznych gatunków tych zwierząt.

hodowla kotów norweskich leśnych

Hodowla kotów syberianów zaoferuje urocze renomowane, puszyste stworzenia, jakie nie jedynie zadziwiają swym futrem oraz wyglądem, ale bywają perfekcyjne dla dzieci. Te zwierzęta to autentyczne przytulanki, które lubią leniuchować i być pieszczone. Rzecz jasna, wybierając rasowego kotka musimy być uświadomieni, iż istoty te posiadają zazwyczaj słabszą wytrzymałość niż standardowe tzw. mieszańce. Należy pomnieć o wizytach u lekarza, odpowiedniej karmie oraz pielęgnacji.
Bardzo wzięta bywa również hodowla kotów norweskich leśnych. Koty te zastać możemy o nadzwyczaj różnym umaszczeniu. Od ciemno-brunatnego po jasnobeżowy. Analogicznie jak kocięta syberyjskie posiadają one większą oraz puchatą futro oraz osiągają spore wymiary. Koty norweskie będą wybierane z pokojowego i energicznego temperamentu.
Wahając się wokoło dalej wymienionych ras wspomnąć trzeba też na kwestię hodowli kociaków brytyjskich. Cieszą się one sporą wziętością ze względu m.in. na nietypowe wybarwienie oraz rewelacyjny odcień oczu. Rodowodowe koty brytyjskie mają oczy złoto pomarańczowe.

hodowla kotów norweskich leśnych

Decydując się na rodowodowego kociaka powinniśmy nie zapominać o sterylizacji lub kastracji. Wtenczas unikniemy nieprzyjemnych ewentualności, a nasz kot będzie cały czas w okolicy domu. Owszem, po podobnym działaniu kociak przez niejaki czas potrzebuje zostać specjalnie pielęgnowany. Winien konsumować karmę specjalną dla zwierzaków po sterylizacji. Częstokroć jest tak, że zwierzęta po zabiegu zaczynają być gnuśne oraz ospałe. W związku z tym warto zważać, ponieważ nadzwyczaj łatwo przywieść do tzw. spasienia kotka oraz może nabawić się przykrych dolegliwości.